طراحی سایت
شنبه 01 مهر 1396
تعداد بازدید: 966
تعداد نظرات: 0

ترامپ در حال بررسی یک فرمان مهاجرتی تازه است

ترامپ در حال بررسی یک فرمان مهاجرتی تازه است

مقام های دولت آمریکا روز جمعه ۳۱ شهریور گفته اند، با توجه به نزدیک شدن پایان اجرای فرمان دونالد ترامپ برای منع صدور روادید به شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران، وی در حال بررسی طرح پیشنهادی برای صدور یک فرمان تازه در این زمینه است.

به گزارش رویترز، مقام های دولت آمریکا به خبرنگاران گفته اند، با توجه این که ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن روز یکشنبه ۲۴ سپتامبر (سوم مهرماه)به پایان می رسد، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح پیشنهادی الین دوک، سرپرست وزارت امنیت داخلی در این زمینه است، اما هنوز در خصوص مفاد این فرمان اجرایی تازه تصمیمی اتخاذ نکرده است.

این مقام ها توضیخ بیشتری در خصوص فرمان تازه و کشورهایی که شامل آن می شوند، ارائه نکرده اند.

دونالد ترامپ ابتدا در ششم ماه مارس سال جاری طی یک فرمان اجرایی ورود شهروندان شش کشور؛ ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن را به مدت ۹۰ روز به آمریکا ممنوع کرد. طبق این فرمان همچنین ورود پناه‌جویان به مدت ۱۲۰ روز نیز متوقف شد.

اما صدور این فرمان اجرایی با مخالفت های رو به رو شد و تعدادی از دادگاه های فدرال علیه آن رای دادند که و در مقابل وزارت دادگستری خواستار دخالت دیوان عالی آمریکا، به عنوان بالاترین مرجع قضایی در این کشور شد.

دیوان عالی آمریکا در ۲۶ ژوئن دستور داد بخش هایی از این فرمان اجرا شود.

مایلز تیلر، مشاور وزیر امنیت داخلی آمریکا در این زمینه به رویترز گفته است، ما باید بدانیم چه کسانی وارد کشور ما می شوند. ما می بایست قادر باشیم هویت آنها را تایید کنیم.

وی اضافه کرده است، کسب اطلاعات درباره افرادی که قرار است به آمریکا سفر کنند مهم است و این که آیا این افراد می توانند تهدیدی برای کشور باشند یا نه.

این در حالی است که مقام های آمریکایی گفته اند که در طرح پیشنهادی تازه به دونالد ترامپ، منع ورود شهروندان کشورها با یکدیگر متفاوت خواهد بود و براساس معیارهایی مانند همکاری هریک از کشورهای هدف این طرح با نهادهای امنیتی آمریکا، تهدیدی که هر کشور متوجه آمریکا می کند و معیارهای دیگری تعیین خواهد شد.

این درحالی است که دیوان عالی آمریکا قرار است در ماه اکتبر به استدلال های دولت و مخالفان درخصوص بخش دیگر فرمان مهاجرتی در موردتوقف موقت ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان رسیدگی کند.

 


منبع: رادیوفردا

تصاویر
  • ترامپ در حال بررسی یک فرمان مهاجرتی تازه است
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
پیشنهاد فاندیاب