طراحی سایت
پنجشنبه 07 بهمن 1395
تعداد بازدید: 5212
تعداد نظرات: 0

شهریه در دانشگاه های برتر جهان چقدر است؟

شهریه در دانشگاه های برتر جهان چقدر است؟
میزان شهریه تا حد زیادی به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید بستگی...

میزان شهریه تا حد زیادی به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد.بنابراین اگر شما مصمم هستید که در یکی از دانشگاه های برتر جهان تحصیل کنید، گزارش زیر میزان هزینه های فعلی دانشجویان داخلی و بین الملل 5 دانشگاه برتر در رده QS( رده بندی دانشگاه ) را در سال 2015 به شما نشان می دهد.

ناهید سمیعی-ایسکانیوز: برای همه دانشجویان در سراسر جهان شهریه موضوعی قابل توجه است به این معنی که افراد، تمایل به تحصیل در دانشگاهی دارند که علاوه بر معتبر بودن آن شهریه ای متناسب با جیبشان پرداخت کنند. البته باید توجه کرد که میزان شهریه تا حد زیادی به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد.

بنابراین اگر شما مصمم هستیدکه در یکی از دانشگاه های برتر جهان تحصیل کنید، گزارش زیر میزان هزینه های فعلی دانشجویان داخلی و بین الملل را در 5 دانشگاه برتر جهان که در ردهQS( رده بندی دانشگاه ) قرار دارد را به شما نشان می دهد .

در گزارش زیر دانشگاه های امریکا و انگلیس مورد بررسی قرار گرفته اند که لازم است بدانید در دانشگاه های برجسته انگلستان قیمت ها بر اساس افراد مختلف ارائه می شود اما در دانشگاه های ایالت متحده آمریکا شهریه برای تمامی افراد با ملیت های مختلف نرخی استاندارد دارد.

موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، ایالات متحده آمریکا

این دانشگاه برای چهارمین بار در بالاترین رده بند QSجهانی قرار دارد. موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) یکی از تنها پنج دانشگاه های ایالات متحده آمریکا است که در سطح داخلی وبین المللی دانشجو پذیرش می کند. این به این معنی است که هر دانشجویی که توان پرداخت هزینه های دانشگاه را داشته باشد شانس تحصیل در این مجموعه را پیدا خواهد کرد. البته در این دانشگاه 91میلیون دلار به 4500 دانشجو به عنوان وام تعلق می گیرد که این مقدار برای هر دانشجو که نیاز مالی دارند حدود 36،726 دلار متغیر است.

شهریه سالانه 2015/16:

مقطع

برنامه

قیمت

توضیحات

کارشناسی

تمام برنامهUG

46,704دلار

دانش آموزان داخلی و بین المللی

کارشناسی ارشد

اکثر برنامه هایPG

38,660دلار

دانش آموزان داخلی و بین المللی


دانشگاه هاروارد، آمریکا

در دانشگاه هاروارد، دانشجویان مقطع دکتری تمام هزینه های تحصیل و زندگی، اعم از هزینه های تحصیل ،شهریه و تمام خرج و مخارج زندگی را دریافت می کنند بعلاوه این دانشگاه تمام خدمات و مزایایی را که برای شهروندان آمریکایی در نظر میگیرد را به همان اندازه برای دانشجویان خارجی کشورهای دیگرهم مهیا می کند. این دانشگاه به 70% ازدانشجویان خود کمک مالی(وام) داده و 60% از آنها را نیز بورسیه تحصیلی می کند.