طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 19 بهمن 1395
تعداد بازدید: 541
تعداد نظرات: 0

کاهش شدید درخواست‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس

کاهش شدید درخواست‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس
تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس نسبت به سال گذشته...

تعداد دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس نسبت به سال گذشته کاهش شدیدی داشته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از یو.دبلیو.نیوز، بخشی از این کاهش به خاطر عدم اقبال دانشجویان اروپایی به انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا(برگزیت) است اما خود دانشجوبان انگلیسی نیز علاقه کمتری به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نشان می‌دهند.

از طرف دیگر شهریه‌های دانشگاه‌ها در انگلیس افزایش یافته است و این موضوع بیشترین تاثیر خود را در رشته پرستاری بروز داده است به طوریکه تعداد متقاضیان در مقایسه با سال گذشته 23 درصد کاهش یافته است.

براساس آمار منتشر شده میزان ثبت‌نام دانشجویان انگلیسی حدود پنج و دانشجویان اروپایی حدود هفت درصد کاهش داشته است که مجموعا 564 هزار نفر کمتر از زمان مشابه در سال‌ گذشته است.

بسیاری از مقامات دانشگاهی، محققان و اساتید درباره کاهش محبوبیت دانشگاه‌های انگلیس پس از برگزیت هشدار داده بودند زیرا این اقدام علاوه بر مشکلات مهاجرتی، در زمینه کاهش بودجه‌های تحقیقاتی و کمک‌هزینه‌های تحصیلی نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

مقامات دانشگاه پرستاری رویال انگلیس اعلام کردند کاهش بودجه‌ها و افزایش شهریه‌ها سبب شده تا آینده پرستاری در این کشور به  مخاطره بیفتد.

میزان کاهش ثبت‌نام‌ها در مقطع کارشناسی حدود 9 درصد و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 23 درصد بوده است.

اکثر صاحب‌نظران افزایش هزینه‌های زندگی، افزایش شهریه‌ها و عدم حمایت دولت از دانشجویان را از دلایل به وجود آمدن این کاهش شدید در تعداد درخواست‌های ثبت‌نام می‌دانند.

 


منبع: ایسنا

تصاویر
  • کاهش شدید درخواست‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس
ارسال نظر جدید
تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
پیشنهاد فاندیاب