طراحی سایت
کشور: 
رشته تحصیلی: 
  
نام استاد حسین فرهادی
رشته تحصیلی زبان شناسی|زبان/ادبیات/فرهنگ
نام دانشگاه دانشگاه ییدیتپه

توضیحات


دکتر حسین فرهادی (Hossein Farhady) استاد زبان شناسی کاربردی در دانشگاه ییدیتپه استانبول ترکیه است. دکتر فرهادی سابقه کار و تدریس در دانشگاه های زیادی نظیر دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس، دانشگاه ای اند ام تگزاس، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، دانشگاه شنندوا، دانشگاه آمریکایی ارمنستان و... را در رزومه خود دارد. ایشان کارشناسی ارشد و دکترا خود را به ترتیب در سالهای ۱۹۷۸ و ۱۹۸۰ از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) دریافت نمود.

 

تحقیق درباره جنبه های گوناگون آزمون سازی از علاقه مندیهای وی می باشد. دکتر فرهادی به مدت سه دهه دروس آزمون سازی، روش تحقیق، انگلیسی با اهداف ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می کرد. وی همچنین مقالاتی را در کنفرانسهای بین المللی ارائه نموده است و درباره مسائل مرتبط به آزمون سازی مطالبی بسیار چاپ کرده است.

 

از وی بیش از ۳۰ کتاب و ۵۰ مقاله درباره موضاعات مختلف زبان شناسی کاربردی به طور کلی و آزمون سازی زبان به طور تخصصی به چاپ رسیده است. وی دوره های فوق لیسانس در آموزش زبان انگلیسی را تدریس کرده دو پروژه ملی در ارزیابی یادگیری انگلیسی به عنوان زبان خارجی در ایران انجام داده و بیش از ۶۰ پایان نامه فوق لیسانس و دکترا را نظارت کرده وی چندین پروژه تست پیشرفت و تست ارزیابی را در نقاط مختلف جهان انجام داده است.