طراحی سایت
کشور: 
رشته تحصیلی: 
  
نام استاد بهزاد رنجبران
رشته تحصیلی تئاتر/فیلم/موسیقی
نام دانشگاه مدرسه جولیارد

توضیحات


بهزاد رنجبران (Behzad Ranjbaran) آهنگساز ایرانی مقیم آمریکا است. رنجبران در سال ۱۹۵۵ در تهران زاده شد. در نه سالگی به هنرستان موسیقی تهران رفت. در سال ۱۳۵۳ به آمریکا رفت و در دانشگاه ایندیانا به تحصیل موسیقی پرداخت. سپس از مدرسه معتبر جولیارد درجه دکتری در موسیقی دریافت کرد. اکنون نیز در همان مدرسه درس می‌دهد. مدرسهٔ جولیارد از صاحب‌نام‌ترین مدارس عالی موسیقی، رقص، و تئاتر در ایالات متحدهٔ آمریکا برای سطوح کودکان، نوجوانان، پیش‌دانشگاهی، و کالج است.

 

رنجبران جایزه‌های زیادی را به خاطر آثار خود دریافت کرده‌ است. به‌تازگی مدرسه جولیارد برای مسابقه موسیقی خود کنسرتوی ویلن رنجبران را تعیین کرد. رنجبران این کنسرتو را برای نوازنده نوجوان آمریکایی، جاشوا بل نوشته است و در آن برداشت‌هایی از تحریرها و سبک نوازندگی کمانچه گنجانده است.

 

به تازگی مجموعه‌ای از آثار او که با الهام از داستان‌های شاهنامه ساخته شده با ارکستر سمفونیک لندن ضبط و به نام سه‌گانه ایرانی (پرشین تریولوژی) در خارج از ایران منتشر شده‌است. بهزاد رنجبران هم‌اکنون در انستیتو کورتیس فیلادلفیا و مدرسه موسیقی جولیارد به تدریس آهنگسازی اشتغال دارد.