طراحی سایت
کشور: 
رشته تحصیلی: 
  
نام استاد محسن میرآفتاب
رشته تحصیلی مواد/متالوژی|فناوری نانو
نام دانشگاه دانشگاه بولتون

توضیحات


پروفسور محسن میرآفتاب (Mohsen Miraftab) محقق پیشگام در زمینه منسوجات پزشکی ،موفق به تولید زخم پوش چند منظوره، الیاف کلاژن برای ترمیم تاندون و رگ های مصنوعی پیوندی شده است. محسن میرآفتاب و گراهام کالیر دستیار او موفق به ساخت اولین باند زخم تولید شده از پوست خرچنگ در دانشگاه «بولتون» انگلیس شدند که از قدرت التیام بخشی بسیار بالایی برخوردار است. خرچنگ ها به دلیل داشتن ماده معدنی با نام «chitosan» در پوست خود معروف به التیام بخش های طبیعی هستند.


همچنین این محقق ایرانی با استفاده از پوست سخت تنان به ویژه خرچنگ، ماده ای را تولید کرد که می تواند به سرعت جلوی خونریز را گرفته، ضمن اینکه از خاصیت ضدباکتری بسیار بالایی هم برخوردار است. این محقق ایرانی و دستیار او با ساخت این باند زخم می توانند دوره بهبود را به روزها و حتی هفته ها کاهش دهند.


میرآفتاب مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه منچستر (Manchester University) بین سال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۶ دریافت نمود. در سال ۱۹۹۰ مشغول به پژوهش و تحقیق در دانشگاه بولتون (University of Bolton) شد. همزمان کار تدریس به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد را نیز در این دانشگاه شروع کرد.


در حال حاضر علایق پژوهشی ایشان در حوزه پارچه های پزشکی/فنی و نیز بازیافت مواد پلیمری/پارچه ای می باشد.