طراحی سایت
کشور: 
رشته تحصیلی: 
  
نام استاد محمد فقری
رشته تحصیلی مکانیک|انرژی
نام دانشگاه دانشگاه رود آیلند

توضیحات


دکتر محمد فقری زاده (Mohammad Faghri) استاد مهندسی مکانیک و مکانیک برداری در دانشگاه رود آیلند است. ایشان مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی در سال های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۰ دریافت کرد. سپس فقری مدرک دکترای خود را در سال ۱۹۷۳ از دانشگاه ایالتی اورگن دریافت نمود.


 زمینه پژوهشی پرفسور فقری دینامیک سیالات محاسباتی و انتقال حرارت جریان سیال در ابزار مقیاس نانو است . دکتر محمد فقری نویسنده ۶ کتاب و بیش از ۱۵۰ مقاله علمی در ژورنالها و کنفرانسهای بین المللی و عضو هیئت تحریریه و ۴ ژورنال بین المللی است . تحقیقات و پژوهشهای انجام شده توسط سازمانها و نهادهائی چون بنیاد ملی علوم امریکا ،سازمان ناسا ، ارتش امریکا ،آی بی ام ، شرکت فورد موتور و ... مورد حمایت قرار گرفته است . در ایران نیز ایشان عضو هیئت مدیرۀ شرکتهایی چون پارس سوئیچ ، ایران ترانسفور و آلوم تک ، بوده است و مدتی نیز به عنوان مشاور وزیر نیرو در دهۀ ۷۰ شمسی فعالیت داشته است . علاوه بر آن مدتی نیز استاد دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف بوده است.


پرفسور فقری به همراه تیمی از مهندسان دانشگاه رودآیلند موفق به ساخت پلت‌فرم جدیدی مبتنی بر کاغذ برای اجرای طیف گسترده‌ای از تشخیص‌های پزشکی پیشرفته شدند. آخرین تحقیقات ایشان در زمینۀ عناوینی چون شبیه سازی مستقیم میکرو کانالهای مونت کارلو و انجماد و ذوب در جاذبۀ کم اختصاص داشته است .